MEFF – Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts

MEFF

Mis on MEFF?

Meditsiiniteemaliste Filmide Festivalile (MEFF) pandi alus 2012. aasta detsembris ning sellest on saanud iga-aastane traditsioon. Mitmel järjestikusel päeval näidatakse erinevate meditsiiniliste valdkondadega seotud dokumentaal- ja mängufilme, kuhu on kaasatud ka oma ala spetsialistid, kes hiljem nähtut kommenteerivad ja tekkinud küsimustele vastuseid annavad. Filmidest on oodatud osa saama peale arstitudengite ka huvilised teistest eluvaldkondadest, sest midagi huvitavat annavad filmid igaühele.

2016. aastal kuvati filme nagu “Gattaca,” “One Flew Over the Cuckoo’s Nest,” “Charlie Bartlett” ning “Me Before You.” Filme kommenteerisid Maris Laan, Sven Janno, Piibe Pullerits ning Katrin Elmet.

2017. filmideks olid “Shutter Island,” “That Sugar Film,” “Dallas Buyers Club” ja “1+1 Intouchables.” Kommentaatoriteks olid Sven Janno, Tuuli Taimur, Tõnis Karki ja Kaie Jõeveer.

Aastal 2020 sai näha filme “Elavaid Lappides,” “Minu Väike Õde,” “Süütud” ja “Haletsus,” mida kommenteerisid Anneli Kannus, Madli Maatee, Kai Part ja Liidia Meel.

Korraldav töögrupp

Toimumisaeg

November-detsember