Keskkonnanädal – Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts

Keskkonnanädal

Mis on keskkonnanädal?

Keskkonnanädal on erinevate keskkonda väärtustavate tudengiorganisatsioonide poolt korraldatav igakevadine ürituste sari, milles lööb kaasa ka EAÜSi keskkonnatervise töögrupp. 2021. aastal toimunud Keskkonnanädala teemaks oli Mina ja Maailm ning selle raames otsustasime veebiajastule kohaselt salvestada paar põnevat ja harivat podcasti. Koostöös SEB innovatsioonikeskusega valmisidki meil taskuhäälingud kliimaärevuse ning toit-tervis-keskkond teemadel. Kuna seltsikate hulgas on palju keskkonnateadlikke ning huvitava taustaga tudengeid, leidsime kõik podcastides kõnelejad meie endi hulgast.

Kliimaärevuse podcastis, mille salvestamisel tegime koostööd ka rahvatervise töögrupiga, arutleti selle üle, missuguseid emotsioone tekitab meis ebakindlus tuleviku osas ning kuidas selle kõigega toime tulla.

Toit-tervis-keskkond podcastis tuli juttu sellest, kuidas mõjutab meid ümbritsevat keskkonda massiline karjapidamine ja liha tarbimine ning milline on selle mõju meie tervisele. Lisaks sai kuulaja infot selle kohta, milline on olukord nii Eestis kui ka mujal maailmas ja arutleti, kuidas saaks igaüks meist aidata kaasa olukorra paranemisele.

Keskkonnanädal on üritus, mis pakub palju rõõmu nii osalejatele kui ka korraldajatele, sest igal aastal on tudengiseltsidel võimalus välja pakkuda täiesti uusi ideid ning nende elluviimisel on lisaks meie tublidele seltsikatele keskkonnatervise töögrupist suureks abiks nii nõu kui jõuga ka ürituse peakorraldaja, Bioteaduste Üliõpilaste Selts.

Korraldav töögrupp

Toimumisaeg

Kevad