HIV/AIDS-i päev – Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts

HIV/AIDS-i päev

Mis on HIV/AIDS-i päev?

HIV/AIDS päev toimub iga aasta 1. detsembril ning iga aasta oleme lähenenud veidi erinevalt. Näiteks korraldasime 2019. aastal kampaania, et inimesi julgustada end tasuta testima perearsti juures. Selles osalesid ka Eesti kuulsused nagu näiteks Hendrik Sal-Saller ja Helen Kõpp. Testimise normaliseerimise vajadus tuleneb sellest, et halvemate prognooside kohaselt ei ole kuni 40% HIV-positiivseid inimesi Eestis oma HIV staatusest teadlikud. See tähendab seda, et inimesed võivad pahaaimamatult nakkust edasi kanda oma partnerile.

2020. aastal tegime hoopis infoõhtu meditsiinitudengitele, kus HIV-positiivne inimene jagas oma kogemusi tervishoiusüsteemis. Ühest küljest saime rõõmustada, et 90-ndatest on toimunud suur edasiminek, kuid teisalt jagas ta ka küllaltki kurbi ja hiljutisi kogemusi tervishoiutöötajatega. Teadlikkus HIV-positiivse patsiendi õigest käsitlemisest on tulevasele arstile oluline, sest see aitab vältida elupäästva ravi pooleli jäämist.

Kuna hetkel on suurim HIV levimus heteroseksuaalsete keskealiste inimeste seas siis oleme mõtisklenud, et kuidas selle sihtgrupini jõuda. Kuna oleme tudengiorganisatsioon, siis see on üsnagi keeruline. Seega, kui soovid kaasa mõelda, siis tule sügissemestril mõnele seksuaaltervise töögrupi koosolekule, kus seda kindlasti arutame!

Korraldav töögrupp

Toimumisaeg

1. detsember