Suurüritused ja projektid – Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts

Suurüritused ja projektid

Mittetulunduslik projekt “Sügise plaan” tuleb appi kõigile Eesti perearstidele nende nimistus olevate vaktsineerimata inimestega suhtlemisel. 

14. november on tuntud üle maailma diabeedipäevana, mis keskendub diabeedi kui tõsise ning invaliidistava kroonilise haiguse kohta teadlikkuse tõstmisele.

Ülemaailmset eakate päeva tähistab rahvatervise töögrupp traditsiooniliselt eakate päevaga oktoobri alguses Tartus.

HIV/AIDS päev toimub iga aasta 1. detsembril ning iga aasta oleme lähenenud veidi erinevalt. Näiteks korraldasime 2019. aastal kampaania, et inimesi julgustada end tasuta testima perearsti juures. 

IDAHOTB on akronüüm, mis tähendab International Day Against Homophobia, Transphobia and Biphobia. Teisisõnu on see rahvusvaheline päev, mis on pühendatud LGBT+ inimeste diskrimineerimise ja vihkamise vastu. 

Keskkonnanädal on erinevate keskkonda väärtustavate tudengiorganisatsioonide poolt korraldatav igakevadine ürituste sari, milles lööb kaasa ka EAÜSi keskkonnatervise töögrupp.

Siseürituste töögrupp alustab ja lõpetab oma aastat ühe pikniku korraldamisega. Mis saaks olla parem, kui tulla sõpradega kokku ja mõnusalt aega veeta?

Juba mitu aastat oleme külastanud Kuressaare Haiglat ning tutvunud sealsete praktika- ja töövõimalustega, personali ning haigla endaga. Pärast huvitavat külastust on tekkinud küsimus – miks ei võiks algsest alternatiivist saada hoopis esmane valik?

Meditsiiniteemaliste Filmide Festivalile (MEFF) pandi alus 2012. aasta detsembris ning sellest on saanud iga-aastane traditsioon. MEFFil näidatakse meditsiiniliste valdkondadega seotud filme ning kaasatud on ka oma ala spetsialistid. 

Kooliaastat alustades võtame EAÜSi Tutvumisõhtuga vastu kõik uued seltsikad ja saame ka kokku vanadega, et kindlustada õppeaasta kulgemiseks sobivalt muhe meeleolu.

Valge Kitli Jooks on hea võimalus võtta kampa head sõbrad koolist või töölt ning veeta üks pärastlõuna orienteerudes Tartu linnas ning lahendades mitmekülgselt proovile panevaid ülesandeid.