Arstitudengite kehalise aktiivsuse eest hoolitseb spordigrupp. Turniire ja vahetevahel ka spordialaseid seminare korraldades leiavad spordigrupi liikmed, et kõige õigem viis tasakaalustatud terviseni on lisaks lõputule vaimsele täiendamisele laadida end ka füüsiliselt parajasse toonusesse.

Spordigrupp – see on miski, mis on vägagi sõnulseletatav. Kooslus, mida ümbritseb peale rohkema ja vähema higihaisu ka vajadus hoolitseda oma kaaskonna sportliku vaimu hoidmise eest. Õppeaasta jooksul pakutakse indulgentse ka kõige paadunumatele tugitoolisportlastele, alustades orienteerumisest, võrkpallist ja lõpetades kevadiste tudengipäevade raames korraldatava Moodsa Meditsiinilise Viievõistluse ning mais toimuva suurima ürituse – jalgpalliturniiriga. Kui leiad, et kätked endas mõõdukalt rohkem energiat, kui Su baasainevahetus nõuab, siis tea, et spordigrupil on sellele väljundit pakkuda.

Tule osale spordigrupi üritustel või saa koosolekutel teada, mida, kellele, kuidas ja miks üldse tehakse, sest tegelikult oleme meie Liiwimaa parimad ratsanikud… ning kui see tõesti on vale, siis me ei tahagi olla õiged.

Victoria Korobova
Töögrupi juht

Telefon: +372 5301 3751
E-mail: sport@eays.ee

Võrkpalliturniir

Oktoobris, mil ilmad soosivad juba tasapisi muruplatsilt pallisaali kolimist, kogunevad kõik suuremad ja väiksemad võrkpallihuvilised Tartu Ülikooli Spordihoonesse, et pidada maha üks korralik võrkpalliturniir. Turniiril osalemine ei eelda aastatepikkust võrkpallikogemust ega vinge varustuse olemasolu, kuid annab suurepärase võimaluse õppida süvitsi tundma oma kursakaaslaseid ja kolleege ning toob kindlasti mõnusat vaheldust juba rutiinseks muutuma kippuvale õppetööle.

Mängitakse üldlevinud võrkpallireeglite järgi ning väljakul on korraga kuus sportlast, kellest vähemalt kaks on naised. Eelnevate aastate põhjal võib kindlalt väita, et piisavalt pinget ja närvikõdi jagub nii mängijatele kui ka pealtvaatajatele.

Võrkpalliturniir 2014. aastal. Pildil vasakult Kristen Kase (põlvili), Nadja Zmachinskaia, Karl Kiisk, Tanel Tõru ja Fred Värsi

Võrkpalliturniir 2014. aastal. Pildil vasakult Kristen Kase (põlvili), Nadja Zmachinskaia, Karl Kiisk, Tanel Tõru ja Fred Värsi

Medicina mälumäng

Ainult füüsiline treening muutub liiga igavaks? Medicina mälumängul saad testida enda teadmisi alustades ajaloost ja lõpetades tänapäevaga. Mälumängu korraldatakse aasta läbi kestva võistlussarjana, kus 4 etapi peale selgitatakse välja mälumängu üldvõitja. Kui lisaks füüsilise vormi näitamisele soovid ka enda teadmised proovile panna, siis on mälumängude sari sinu jaoks loodud. Parimatest parimad ei jää ilma ka väljateenitud auhindadest, seega proovida tasub igal juhul!

Arstiteaduskonna treeningpäev

Treeningpäev on just see, millena ta kõlab – päev, mil teha trenni, nautides sealjuures kolleegide mõnusat seltskonda. Treeningpäev toimub traditsiooniliselt Tartu Ülikooli Spordiklubis (TÜSK), päeva jooksul viivad kogenud treenerid läbi erinevaid spordialasid, milledest igaüks leiab endale sobiva. Näidetena varem läbi viidud aladest võiks tuua BodyPumpi, enesekaitse ABC, sõudespinningu, YogaFunc’i, Zumba ja loomulikult iga-aastase jooksutehnika tunni, eriti populaarseks on osutunud adrenaliinirikas seinaronimine. Päevast ei puudu ka omavaheline jõukatsumine paari võistlusala näol. Pingutustele ja ponnistustele järgneb tavaliselt lõõgastav saunaõhtu. On ilmselge, et sellist spordi ja tervise pidu ei saa ometi maha magada, seega tossud jalga ja treeningpäeval kohtume!

Seltsi liige Karmen Stimmer 2014. aasta treeningpäeval seinaronimist harjutamas

Seltsi liige Karmen Stimmer 2014. aasta treeningpäeval seinaronimist harjutamas

Saalihokiturniir

Aga teeks midagi uut?! Kui spordigrupi juht ja liider koosolekule jõudis, oli otsus juba vastu võetud. Viimane päevavalgust näinud spordigrupi projekt on arstiteaduskonna saalihokiturniir. Kõik meie liikmed on võrdväärsed ning millegi vahva toimumiseks on vaid natuke ettevõtlikkust vaja. Abikäsi lendab igast suunast. Saalihoki jaoks pole veel traditsioonilist aega välja kujunenud, kuid eeldatavasti toimub see kevadel.

Pole varustust? Pole probleemi! Kõik erivarustuse saad kohapealt. Pane vaid võistkond kokku ja lõbus päev on garanteeritud. Väike väljak, väiksed väravad, väike pall – aga see-eest palju rõõmu!

Arstiteaduskonna korvpalliturniir

Spordigrupi üks suurimatest korraldatavatest üritustest on iga-aastane korvpalliturniir. Juba mitmeid aastaid kohtuvad korvpalliplatsil tudengid, arstid, residendid, hambaarstid, proviisorid ning ka füsioterapeudid, et selgitada, kes on ikkagi parim korvpallis. Võitjavõistkonda kostitatakse kuulsuse ning mitmete auhindadega. Samuti saab neile osaks au saada jäädvustatud rändkarikal. Ürituse toimumisajaks on saanud märtsi lõpp või aprilli algus – ehk paras aeg hakata suvist rannakeha treenima. Ja kui mäng ise eriti ei tõmba, siis võib alati teistele kaasa elama minna. Ja kes teab, alati võib midagi võita ka publikumängudes!

Traditsiooniliselt on turniiripäeva jäänud kroonima ühine peo- ja saunaõhtu. Toredas seltskonnas on võimalik päevaseid mängumuljeid arutada või niisama sotsiaalseid oskusi arendada.

Korvpalliturniiri karikas

Korvpalliturniiri karikas

Moodne Meditsiiniline Viievõistlus

Moodne Meditsiiniline Viievõistlus (MMVV) on parajalt  pikkade traditsioonidega üritus meditsiinivaldkonnaga seotud inimestele. Üritus on tavaks kujunenult võistkondlik ning toimub kevadiste tudengipäevade raames. MMVV annab osalejatele võimaluse panna enda vaimsed ja füüsilised võimed proovile viiel kõige pöörasemal ja innovaatilisemal „meditsiiialal“. Kõik see toimub läbi hiiglasliku huumoriprisma, mis tagab üleva meeleolu nii pealtvaatajatele, korraldajatele kui ka võistlejatele endale. Endast maksimumi andmast innustab peaauhind – kuldne siiber ja muidugi ka igavene kuulsus, mis meditsiinilise viievõistlusega kaasneb.

Meditsiiniusku inimestele on see üritus, kus kindlasti osaleda – kui mitte võistlustules, siis pealtvaatajana.

Kargu-ratastooli-kanderaamiralli moodsal meditsiinilisel viievõistlusel. Pildil dr Eneli Vaasna, dr Ragnar-Toomas Kibur, dr Urmas Muru, dr Karl-Gunnar Isand ja dr Erki Parri

Kargu-ratastooli-kanderaamiralli moodsal meditsiinilisel viievõistlusel. Pildil dr Eneli Vaasna, dr Ragnar-Toomas Kibur, dr Urmas Muru, dr Karl-Gunnar Isand ja dr Erki Parri

Jalgpalliturniir

Elas kord arstitudeng. Talle meeldis jalgpalli mängida. Jah, koolis oli pöörane, kuid ometi leidis ta aja ka meelelahutuseks. Ta käis üksi mängimas. Ta tegi seda tihti. Peagi aga avastas noor arstihakatis, et koos on lõbusam. Niisiis kutsus ta kaasa oma arstitudengist sõbra. Ja lumepall hakkas veerema. Pallivõlureid kokku lugedes oli neid üks, kaks, mitu… Sellest kõigest sai alguse iga-aastane Arstiteaduskonna jalgpalliturniir, mis leiab aset maikuus, parajal ajal enne kevadist sessi. Päikest täis päev (loodetavasti), kus lisaks oskuslikule palliga manipuleerimisele saad vabas õhkkonnas oma kolleege paremini tundma õppida.

Pole tähtis kas oled mees või naine, noor või vana, jalkageenius või mitte nii väga. Osalema oled igal juhul oodatud. Üks tark mees on kunagi öelnud:“Me kõik räägime ühte keelt – jalgpall!“ See mees olin mina. Vutt-vutt vutti mängima!

2014. aasta jalgpalliturniir. Esiplaanil vasakult mänguhoos Raul Ojassaar, Jevgeni Serov ja Toomas Kangur. Tagaplaanil kohtunikurollis Hardi Vilt

2014. aasta jalgpalliturniir. Esiplaanil vasakult mänguhoos Raul Ojassaar, Jevgeni Serov ja Toomas Kangur. Tagaplaanil kohtunikurollis Hardi Vilt