Seksuaaltervise töögrupp tegeleb seksuaaltervise edendamisega Eestis. Töögrupi tegevus põhineb arusaamal, et igal inimesel on seksuaalelu hõlmavad põhiõigused. Õigus olla koheldud inimlikult ja võrdselt, õigus elule, vabadusele ja turvalisusele, keha puutumatusele, eraelule, tervisele ja haridusele, õigus olla kaitstud igasuguse vägivalla eest, nautida elu ja tehnilisi saavutusi, jagada oma mõtteid, moodustada ühinguid ja olla osa riigi- ja seltskonnaelust, ise valida, kas ja kui palju lapsi saada ning kellega abielluda.

Töögrupp panustab Eesti seksuaalhariduse arengusse ja viib läbi projekte, mis on suunatud erineva vanuse ja haridustasemega inimestele. Tegemist on töögrupiga, mille liikmeks saab olla iga ühiskondlikult aktiivne tudeng, sõltumata soost, rahvusest ja erialast.

Ethel Enniko
Töögrupi juht

E-mail: nora@eays.ee

Seksuaaltervise seminarid

Seksuaaltervise töögrupi peamine tegevusala on Eesti koolides seksuaaltervise loengute andmine, eesmärgiga pakkuda noortele reproduktsiooni, seksuaalelu ja seksuaalsust puudutavat informatsiooni. Loe lähemalt siit

Seksuaaltervise loengud

Orgasmilabor

Seksuaaltervise töögrupi liikmed korraldavad igal aastal ka orgasmilaborit. Orgasmilabor on järgmine tase seksuaaltervise loengule, mis on sobilik sihtrühmale 16+. See on interaktiivne haridus-meelelahutuslik töötuba, kus räägime naudingust ja kõigest sellega seonduvast. Lektorid kõnelevad piinlikkust tundmata ka kõige delikaatsematel teemadel, jäädes seejuures täielikult neutraalseks. Loe lähemalt siit.

Orgasmilabor

NECSE

NECSE ehk Northern European Co-operation for Sex Education on rahvusvahelise arstitudengeid ühendava organistatsiooni IFMSA iga-aastane konverents, mis toimub traditsiooniliselt lihavõtete nädalavahetusel ning kuhu tulevad kokku seksuaaltervise töögrupid neljateistkümnest Põhja-Euroopa riigist: Eestist, Soomest, Leedust, Rootsist, Taanist, Slovakkiast, Islandilt, Poolast, Saksamaalt, Belgiast, Hollandist, Austriast, Šveitsist ja Suurbritanniast. NECSE eesmärk on jagada seksuaaltervise loengute andmise alaseid meetodeid ning tutvuda seksuaaltervise olukorraga teistes Põhja-Euroopa riikides. Igal konverentsil on kitsam alateema, mille raames toimuvad loengud ja debatid. NECSE on kahtlemata suurepärane võimalus avardada oma silmaringi ning tutvuda arstitudengitega üle Euroopa.

2015. aastal toimus NECSE Eestis ning selle alateemaks oli “Sexual abuse”.

NECSE 2015 Eestis (Leigol). Osales üle seitsmekümne tudengi kaheteistkümnest riigist

NECSE 2015 Eestis (Leigol). Osales üle seitsmekümne tudengi kaheteistkümnest riigist

IDAHOTB

Aastal 2012 käivitas seksuaaltervise töögrupp kampaania “Love”, mis on pühendatud rahvusvahelisele homo- ja transfoobia vastasele päevale  IDAHOTB ehk International Day Against Homophobia, Transphobia and Biphobia. Alates “Love” kampaaniast on IDAHOTB raames igal aastal seksuaalvähemuste toetuseks üritus või kampaania korraldatud.

Rahvusvahelist homo-, trans- ja bifoobia vastast päeva tähistatakse igal aastal 17. mail. Samal päeval 1990. aastal eemaldas Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) homoseksuaalsuse rahvusvahelisest haiguste registrist. 

Kampaania “Love” juhtmõtteks oli näha inimest tema seksuaalsuse taga. Spetsiaalse rakenduse abil sai igaüks maikuus muuta oma profiili mustvalgeks ümbertöödeldud kampaania pildiks, näidates nii oma toetust Eesti ja muu maailma LGBT+ kogukonnale, mis on ühiskonna täisväärtuslik osa. Projekt on saanud ka rahvusvahelise tunnustuse osaliseks.