Teaduse töögrupp – Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts

Teaduse töögrupp

Mida me teeme?

Teaduse töögrupp on Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi töögrupp, mis toetab Tartu Ülikooli arstitudengite tõenduspõhise meditsiini õppimist. Teadusgrupi eesmärk on üliõpilastele tutvustada teadustöid ja meditsiini arengusse panustamise võimalusi ning kaasata tudengeid juba esimestest õpinguaastatest teadusprojektidesse. 

Mis on meie üritused-projektid?

Oma eesmärkide täitmiseks tegeleb töögrupp õppeaasta jooksul mitmete projektide ja ürituste korraldamisega, mis pakuvad võimalust kuulata kogemuslugusid ja teadusprojekte ning osaleda koolitustel ja konkurssidel. Koostöös Ida-Tallinna Keskhaiglaga korraldame haigusjuhtumi kirjutamise konkurssi, statistika ja uurimistöömeetodite koolitust ning ajakirjaga Eesti Arst teadusartiklite konkurssi. Igakuiselt toimuv ajakirjaklubi õpetab struktureeritult teadusartikleid lugema ning biomeditsiini ringis räägivad nii residendid kui arstid oma kogemuslugusid õpingutest ja teadustööst – meiega saad hilisemaks arstipraktikaks vajalikud oskused ja ideed! Iga-aastaselt koos neuroringiga korraldatava neurokonverentsiga jõuavad ettekandmisele mitmed neuroloogia- ja neurokirurgia-alased üliõpilaste uurimistööd, mis avardavad silmaringi ja teadmisi neuroteadusest.

Teadusgrupp osaleb ka teiste Seltsi töögruppide tegemistes – koos välisvahetuse töögrupiga aitame organiseerida tudengite teaduslikku välisvahetust Eestis ning koos Curare töögrupiga panustame arstitudengite kirjutatud teadusartiklite avaldamisesse. Samuti toimub iga aasta maikuus mitme töögrupi poolt koostöös korraldatud vahva Valge Kitli Jooks.

Kuidas meiega liituda?

Kui oled juba Seltsi liige, siis kirjuta meie töögrupi juhile nore@eays.ee. Kui sa ei ole veel Seltsi liige, siis leiad Seltsiga liitumiseks info siit. Alusta meditsiiniteadusesse panustamist juba täna!

Töögrupi juht

Johanna Britt Berzin
nore@eays.ee
+372 5908 9391

Töögrupi üritused
Valge Kitli Jooks
Ajakirjaklubi